Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 263 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zodiak

niedziela, 30 marca 2008 7:43
Kiedyś, dawno temu, czyli jeszcze w czasach szkolnych zastanawialiśmy się z kolegą, czy można dokonać morderstwo doskonałe. Takie, którego nie da się wykryć. I tworzyliśmy, różne fikcyjne scenariusze, a jeden drugiemu wynajdywał błędy w planach.
W rzeczywistości jest to chyba możliwe. Zaplanować, wykonać i być bezkarnym.

W filmie „Zodiak” spotykamy się z nieuchwytnym seryjnym mordercą grasującym przez dziesięciolecia w okolicach San Francisco. To taki odpowiednik Kuby Rozpruwacza z Londynu.
Zodiak to postać autentyczna. Po każdym z morderstw wysyłał do gazet zaszyfrowane listy. Bawił się w ten sposób z dziennikarzami i policją i chyba dobrze się bawił bo nigdy śledztwo nie zostało zakończone.
Film jest dość męczący. Jest tu dużo tropów, które niewiadomo dokąd nas prowadzą. Atmosfera jest ciemna i ciężka. Momentami można się pogubić. Film jest długi. Trwa jakieś 2,5 godziny i trudno czasami tak długo wytrzymać w skupieniu. Po obejrzeniu do końca możemy się czuć zmęczeni.
Ja film obejrzałem, ale na razie nie myślę o tym by do niego kiedyś jeszcze wracać.
Moja ocena 4/6 bo widać, że dużo pracy w niego włożono.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Na dobry dzień.

sobota, 29 marca 2008 6:44
Pewien Ksiądz z Miasteczka, nie przyszedł kiedyś do pracy,
Chciał w ten sposób zaprotestować przeciw zbyt niskiej tacy!

Pewien Dyrektor Wydziału, nie wziął kiedyś łapówki,
Chciał w ten sposób zaprotestować przeciw łączeniu złotówki (z Euro)

A znajoma Pani z Teatru, wzięła kiedyś i ubrała biodrówki,
Chciała w ten sposób zaprezentować, wagę poniżej stówki!

A koleżanka z Naszej Klasy, przestała się lekko prowadzić,
Ale to nie z powodu moralności, jeno po prostu starości!

Rolnik sam w dolinie, sam bo bez dopłaty
Protestuje w ramach powiększenia prostaty!

I tak można bez końca.... ktoś pomoże?? :)

A Wujek Dobra Rada, wziął się i nadął wielce,
Bo w ten sposób manifestuje miłość ku Pewnej Elce :)
Ha! Najlcierpliwszej z Żon się należy! :)

To nie moje. To ściągnołem ze strony: http://wdr.blog.onet.pl/. Mam nadzieję, że sie nie pogniewa.


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (1) | dodaj komentarz

Niewiarygodne fakty

piątek, 28 marca 2008 16:44
„Niewygodne fakty” to film dokumentalny mówiący o kulisach ataku na WTC. Nie wiem co o tym sądzić. Ale jestem pod wrażeniem. Zatkało mnie. Gdzie leży prawda? Chciało by sie powiedzieć.
A to adres pod którym film możecie obejrzeć.
http://yazhubal.jogger.pl/2007/02/25/911/Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Warlords

czwartek, 27 marca 2008 17:38
Oglądałem niedawno „Króla Artura”. Nie zachwycił mnie. Teraz obejrzałem inny film, opowiadający o rycerzach, o ich więzach krwi, o ich wspólnej walce w boju i o tym jakie to ma związki z polityką (jak zawsze zresztą). Ale jest to inny obraz niż Artur. „Warlords” to bowiem kino chińskie, pełne emocji bohaterów i jak zwykle świetnie dopracowanych scen walki. W „Arturze” doskonałe były jedynie zdjęcia, tu jest wszystko... zwykłe. Zwykłe chińskie kino akcji. Film można obejrzeć, ale ostrzegam – jest tu mnóstwo patosu. Aż do przesady. To mnie jakoś trochę odpycha. Być może już się trochę starzeję, ale bardziej do gustu przypada mi kino psychologiczne, refleksyjne, a nie oglądanie ciągłych walk. Zabijania się. Mordowania.

Moja ocena to słabe 4/6, ale niech będzie.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Madagaskar

środa, 26 marca 2008 9:45
No i nie obejrzałem „ Żony astronauty”. Te cholerne programy telewizyjne. Kto je pisze!?. W programie, z którego korzystam rozpoczęcie filmu było o godzinie 21:10, a faktycznie zaczął się godzinie wcześniej. Mówić się nie chce. I nie wiem kogo mam winić. Psia krew.

Obejrzałem za to „Madagaskar”. Moja bratowa zawsze była tym zachwycona. Cytuje nawet fragmenty, co śmieszniejszych (według niej) tekstów. Poczułem się więc w obowiązku obejrzeć i ja. I zawiodłem się. Po pierwsze to nie moje klimaty. Po drugie akcja kreskówki dzieje się za szybka. Tępo filmu wręcz pędzi na łeb, na szyję. Po trzecie teksty wcale nie są śmieszne. No i po czwarte, naprawdę dużo mu brakuję choćby do takiego Szreka. Przyznać trzeba jednak, że technicznie jest dopracowany. Rysunki są dopracowane. Ale to wszystko co mogę pozytywnego powiedzieć to tym filmie.
Moja ocena to zaledwie3/
6.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Trudny wybór

wtorek, 25 marca 2008 19:52
I znowu nie wiem co mam dzisiaj wybrać? „Braveheart”, czy „Żonę astronauty”. Jedno i drugie już oglądałem. Oba dobre, by nie rzec – świetne. Nastawię się jednak, chyba na ten drugi obraz. Jest bardziej nastrojowy.

Na późny wieczór mam jeszcze „Inwazję barbarzyńców” i „Egoistów”. Chyba oszaleję przez to wszystko. Kilkanaście filmów nie obejrzanych w komputerze, tyleż samo na DVD. Zaległość już chyba nie do odrobienia, tym bardziej, że ciągle siedzę przy kompie i czytam ostatno bloogi.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Zbit

wtorek, 25 marca 2008 17:44
Profesor podał oryginalną definicje półinteligenta - jest nim, według mnie nie tylko ale także, człowiek, którego wykształcenie przekracza jego intelektualne możliwości. A to oznacza, że nauka nie jest dla każdego. Bo nie każdy ją intelektualnie kuma.

Żadna demokracja nie była dla wszystkich. Demokracja Ateńska nie była dla niewolników, obecna nie jest dla ludzi - to raj łobuzów. Ale tak samo jak łobuzy, bronią jej poczciwi idioci - bo oni bronią wszystkiego, wszystkim na złość.

Do myślenia zmuszają myśli głoszone pod prąd.

Wystarczy grać lepiej od innych, albo gorzej, albo bez majtek. Po prostu wystarczy się wyróżnić. - Pierwszy sposób jest za trudny dla opozycji, czyli dla przegranych. W tym dla obecnych pisarzy gazety (wyborczej). Potrzebna jest matura i chęć szczera, a nawet więcej.
Ale inne gazety (i telewizje) są jeszcze gorsze.

Ewolucja powinna się zakończyć na wynalezieniu zapałek, bo one ułatwiają krzesanie ognia, a to naprawdę wystarczy. Życie bardziej wygodne jest jeszcze mniej godne, gadżetowe, coraz bardziej dla fachowców a fachowiec to coraz mniej człowiek.

Masowo można wyhodować kulture bakterii.

Zamknij sie w swoim świecie i szczelnie zamknij okna. Nie oglądaj i nie słuchaj popkulturalnych bzdur w telewizji i w Internecie, i w czasopismach. Nie musisz być specjalistą od wszelakiego gówna. Chwal się tym, że w nich nie grzebiesz. A po angielsku można mówić także o sprawach mądrych.

Nie mów aż tyle, bo może aż tyle nie masz do powiedzenia?

To są słowa jakie znalazłem w bloogu pisanym przez pewnego, ponad siedemdziesięcioletniego fizyka. Polecam.Ja przeczytałem go w całości.
http://zbit.blox.pl/htmlPodziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Król Artur

poniedziałek, 24 marca 2008 18:26
Jeżeli ktoś pragnie zapoznać się z legendą o Królu Arturze, to nie polecam wersji filmowej z 2004 roku. Za wyjątkiem imion niektórych bohaterów film nie ma nic wspólnego z tym co wiemy o mitycznym wręcz władcy. Treść filmu jest niezbyt jasna. Bardzo to luźna interpretacja wydarzeń, które nie są zbyt spójne.
Jednak zaletą filmu są jego zdjęcia. I nie omieszkam tu wspomnieć, że operatorem filmu jest tu Sławomir Idziak. Naprawdę coś świetnego. Sam obraz w treści nie zachwyca, ale to co zrobił nasz rodak, zasługuje na najwyższe uznanie.

Mam problem z oceną. Za zdjęcia dałbym 6/6, za treść 3/6,a za widowisko na świąteczny dzień 5/6.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

„Obsługiwałem angielskiego króla”

niedziela, 23 marca 2008 6:56
„Obsługiwałem angielskiego króla”, to książka, którą właśnie skończyłem czytać. A tak naprawdę to przyznam się bez bicia, że ... słuchać. Bo zapoznałem się z dziełem zapisanym w formie audiooboka. Tekst czytał Kazimierz Kaczor. Doskonała interpretacja. Serdecznie polecam.
Można powiedzieć, że to typowe dzieło Hrabala. Nastrojem od razu przypominają mi się „Pociągi pod specjalnym nadzorem” albo „Postrzyżyny”. Czeski humor, czeskie tempo, jeżeli w ogóle coś takiego jest, to tutaj z pewnością to mamy to w całej okazałości. Lubię ten nastrój. To bijące zewsząd ciepło. Człowiek w takim świecie może czuć się bezpiecznym, nawet w czasie wojny. Co też ukazał nam autor.
Ciekaw jestem filmu. Jak tylko będę miał okazję to na pewno go obejrzę.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

ALIENS VS. PREDATOR 2:|REQUIEM

sobota, 22 marca 2008 16:33
Pamiętam, gdy poszedłem do kina na film „Obcy”, „Alien”, „Ósmy pasażer Nostromo”. Wtedy nie wiedziałem nawet jaki z tych tytułów jest prawidłowy, ale wszyscy chwalili, więc i ja tez poszedłem. Podobał mi się że hej! Byłem pod wrażeniem.
Pamiętam jak oglądałem u kolegi, jeszcze na magnetowidzie, „Predatora”. Tego pierwszego. W pokoju było ciemno, tłoczno, ale wszyscy oglądali z zapartym tchem. Film w treści prościutki, ale akcja trzymała w napięciu do końca. Byłem pod wrażeniem.
Teraz obejrzałem „Alien i Predator 2: Requiem” I też jestem pod wrażeniem.

ALEŻ TANDETNY FILM. Wszyscy tu walczą ze sobą. Ludzie, obcy, predatorzy. Namnożyło się tego bez sensu, bez ładu i bez składu. Trudno doszukać się jakichś głównych bochaterów, a scenariusz filmu był chyba pisany na kolanie, podczas jazdy tramwajem. Jedyną zaletą filmu są efekty dźwiękowe. W niektórych momentach można się wystraszyć, ale logiki w filmie nie ma żadnej. W każdym bądź razie, oglądać można tylko wtedy, gdy naprawdę nie ma co robić i to jedynie na własną odpowiedzialność.
Moja ocen to 2/6. I to tylko ze względu na dźwięk.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

„Egzorcyzmy Annelise Michel”

piątek, 21 marca 2008 13:37
„Egzorcyzmy Annelise Michel” to dokumentalny film, jaki mogliśmy obejrzeć wczoraj w telewizyjnej dwójce w późnych godzinach nocnych. Dokument straszniejszy od niejednego horroru. Ksiądz opowiada i puszcza nagrane, zapisane na taśmie magnetofonowej wydarzenia jakie miały miejsce w związku z opętaniem młodej dziewczyny. Nagrane dźwięki, jak i to co mówi niemiecki ksiądz wprawia człowieka w dreszcze. Ja jednak jestem osobą raczej niewierzącą. Mam wiele wątpliwości. Te demony muszą być bardzo prostackie, głupkowate jeżeli są takie jakimi je słyszymy z nagrań. Poziom zaledwie szkoły podstawowej i to tej dla umysłowo chorych dzieci. Sposoby walki z nimi to typowe Średniowiecze. Wszystko to robi wrażenie, ale przede wszystkim na ludziach prostych, niedouczonych, nie zastanawiających się na szczegółami. Mnie film przeraził, ale zwłaszcza w tym, jak to łatwo można manipulować ludźmi. Oj łatwo.
Moja ocena 4/6.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Rio Bravo

wtorek, 18 marca 2008 16:08
„Rio Bravo” to klasyka westernu. Nic dodać, nic ująć. Film, który trzeba znać i mimo tego, że ma już ponad czterdzieści lat, a nawet prawie pięćdziesiąt to ogląda się go z wielką przyjemnością.

Pamiętam go z dzieciństwa. Oglądany jeszcze w czarno białym telewizorze bodajże firmy Agat. Teraz widziałem go nie dość że w kolorze, to jeszcze w cyfrowej telewizji. Prawdziwa uczta dla kinomana.
Moja ocena to ... no jednak chyba 5/6, ale obniżona tylko ze względu na ząb czasu, który zawsze coś tam nam nadszarpnie.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Powiedzenie na niedzielę

niedziela, 16 marca 2008 13:40
Nie pytaj się mnie, czy wierzę w Boga. Zapytaj się, czy Bóg wierzy we mnie.

Podziel się
oceń
0
1

komentarze (0) | dodaj komentarz

Matematyka na wesoło

niedziela, 16 marca 2008 8:23
1 x 8 + 1 = 9
12 x 8 + 2 = 98
123 x 8 + 3 = 987
1234 x 8 + 4 = 9876
12345 x 8 + 5 = 98765
123456 x 8 + 6 = 987654
1234567 x 8 + 7 = 9876543
12345678 x 8 + 8 = 98765432
123456789 x 8 + 9 = 987654321

1 x 9 + 2 = 11
12 x 9 + 3 = 111
123 x 9 + 4 = 1111
1234 x 9 + 5 = 11111
12345 x 9 + 6 = 111111
123456 x 9 + 7 = 1111111
1234567 x 9 + 8 = 11111111
12345678 x 9 + 9 = 111111111
123456789 x 9 +10= 1111111111

1 x 1 = 1
11 x 11 = 121
111 x 111 = 12321
1111 x 1111 = 1234321
11111 x 11111 = 123454321
111111 x 111111 = 12345654321
1111111 x 1111111 = 1234567654321
11111111 x 11111111 = 123456787654321
111111111 x 111111111=12345678987654321

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Jestem legendą

sobota, 15 marca 2008 21:05
Wszyscy byśmy chcieli aby odkryto szczepionkę na raka. I od takiego właśnie sukcesu zaczyna się film „Jestem legendą”. Lecz skutki odkrycia są tragiczne. Wszyscy ludzie umierają lub zmieniają się w bezmyślne, krwiożercze potwory. Jedyny (czy aby na pewno?) ocalały, zdrowy człowiek Robert Neville wędruje po opustoszałym Nowym Jorku w poszukiwaniu innego zdrowego, żywego człowieka.. Nocami próbuje bezskutecznie odkryć szczepionkę, która przemieniłaby potwory z powrotem w normalnych ludzi.

Film widowiskowo jeszcze jakoś się broni, ale ogólnie raczej kiepściutko. Will Smith, podnosi trochę rangę tego filmu, ale „Przepowiednia” była więcej warta.
Moja ocena: 3/6.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 23 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  5 296 012  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

CIEKAWE STRONY

Czytam

EROTYKA

FILMOWO

FOTO

MOJA CODZIENNOŚĆ

Na Wylocie

PRZYRODNICZO

RELIGIJNIE

SZTUKA

SŁUCHAM

TESTUJĘ

ZAGLĄDAM

ZNANI

O moim bloogu

Bloog będzie o tym co obejrzałem, wysłuchałem, i przeczytałem. Co mnie poruszyło, a co nie. Będą to moje małe recenzje filmów, książek, artykułów czy wypowiedzi które gdzieś usłyszałem. Być może ktoś ...

więcej...

Bloog będzie o tym co obejrzałem, wysłuchałem, i przeczytałem. Co mnie poruszyło, a co nie. Będą to moje małe recenzje filmów, książek, artykułów czy wypowiedzi które gdzieś usłyszałem. Być może ktoś zacznie się kierować moimi opiniami, być może ktoś będzie chciał się podzielić swoimi spostrzeżeniami, a być może ktoś po prostu tutaj zajrzy przypadkiem.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 5296012
Wpisy
  • liczba: 1664
  • komentarze: 13607
Galerie
  • liczba zdjęć: 0
  • komentarze: 0
Punkty konkursowe: 100
Bloog istnieje od: 3628 dni

Lubię to

Nowy blooczek w narzędziach.
Virtual Pet Cat for Myspace
http://m.onet.pl/_m/e77b177324ef7d58c551ad17b9384d71,0,1.gif

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl