Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 262 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Олег Меньков

czwartek, 31 lipca 2008 21:42

Tym razem chciałbym wam pokazać przykładowo, dwa zdjęcia wykonane przez rosyjskiego fotografa, Олегa Меньковa. Mnie one zachwyciły, do tego stopnia, że znalazły się na mojej liście obrazków, jakie umieszczam jako tapeta, na ekranie mojego monitora.

 

 

A oto adres strony na której można znaleźć pozostałą twórczość autora. Być może ktoś będzie miał ochotę, tam zajrzeć. Polecam.

http://www.fotokritik.ru/member/?member_id=16492&what=list

 

Moja ocena twórczości to 5/6


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Droga smoka

środa, 30 lipca 2008 21:10

Gdy byłem chłopcem, chciałem być … nie, nie żołnierzem. Chciałem być jak wielu moich rówieśników takim, jak Bruce Lee. W okresie mojego dzieciństwa na ekranach kin królował bowiem on. On i jego „Wejście smoka”. Miałem nawet kolegę który na filmie tym był w kinie aż 25 razy. W tamtych czasach nie było magnetowidów, a tym bardziej komputerów, więc jedynie bywając w kinie można było napatrzeć się na wyczyny karateki.

„Wejście smoka” było wielkim filmem. Jak do tej pory nie spotkałem takiego, który mógłby się z nim równać, oczywiście w tej kategorii filmowej. Filmów karate.

Wczoraj w TV7 nadawano inny film w reżyserii, ze scenariuszem, i w roli głównej z Brucem Lee. Film jak dla mnie, kaszana. Nie ma tu nic dobrego, może za wyjątkiem samego aktora. Marny scenariusz, okropna gra aktorska, naprawdę przeokropna. Reżyseria też do bani. Ogólnie mówiąc nic mi się nie podobało. Okazuje się, że Lee to aktor jednego filmu. Prawdziwa legenda. I żeby nie psuć sobie ponownie wspomnień o nim, jeżeli już cokolwiek będę z nim w roli głównej oglądał to tylko jego ostatni dzieło.

Moja ocena „Drogi smoka” to 2/6. Jedynek u mnie nie ma.

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Szklana pułapka 4

wtorek, 29 lipca 2008 19:49

Oglądaliście „Szklaną pułapkę”? A oglądaliście może „Szklaną pułapkę 2”? A może „Szklaną pułapkę 3”? A ja właśnie obejrzałem nawet „Szklana pułapkę 4”.

To dynamiczne kino. Klasyczne kino akcji.  Jest szybko i głośno. Mnóstwo pogoni, strzelaniny i wszystkiego co powinno być w tego rodzaju filmie. Szczerze mówiąc to nie spodziewałem się, że udana będzie ta  kontumacja, a tym bardziej, że to już czwarta przecież część filmu z Brusem Wilisem. To raczej rzadkość. Tym jednak razem wszystko powiodło się.  Trzeba brać oczywiście poprawkę na sceny, które w rzeczywistości nie mogłyby zaistnieć, ale to ma być przecież rozrywka i realność scen jest raczej sprawą drugorzędną. 

Ja oceniam film na +4/6 i to takie silne cztery.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Cytat Stevena Weinberga

poniedziałek, 28 lipca 2008 8:17

Niedawno usłyszałem ciekawy cytat  Steven Weinberga, amerykańskiego fizyka, laureata nagrody Nobla. Bardzo mi się spodobał. Cytat oczywiście, nie autor. A oto i on.

 

„Religia jest obrazą godności ludzkiej. Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy. I złych ludzi czyniących złe rzeczy. Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy, potrzeba religii”.

 

 Dobe? Co nie? A to druga jego wypowiedź, w podobnym tonie, ale trochę poszerzona.

 

Religia jest obrazą ludzkiej godności."; „Osobiście sądzę, że nauczanie nowoczesnej nauki jest czynnikiem korodującym dla wierzeń religijnych i całkowicie to popieram! Rzecz, która faktycznie prowadziła mnie przez życie, jest przeświadczenie, że jedną ze społecznych funkcji nauki jest uwalnianie ludzi od przesądów"; „Cała historia ostatnich tysięcy lat była historią religijnych prześladowań, wojen i krucjat"; „Mam nadzieję, że ta długa i smutna opowieść, napędzana przez księży, pastorów i rabinów, ulemów, imamów, bodhisattwów, dobiegnie końca. Jeśli nauka może się przyczynić do zakończenia tego, to najważniejszą przysługą jaką moglibyśmy uczynić, będzie rzeczywistość w której nie będziemy już musieli oglądać więcej księży, pastorów i całej tej reszty. Religia jest kompletnym nonsensem i okropną szkodą dla ludzkiej cywilizacji".


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (8) | dodaj komentarz

Sierociniec i Mgła

niedziela, 27 lipca 2008 7:15

I znowu dwa horrory. Jakoś tak się dziwnie składa, że w ostatnim miesiącu oglądam ich więcej niż przeciętnie.

Pierwszym był „Sierociniec”. Przez niektórych zachwalany, polecany. Dobre kino, o nim mówiono. Mi jednak nie przypadł do gustu. Jakieś oklepane strachy, a w dodatku w wydaniu hiszpańskim. Lubię kino hiszpańskie, ale z tym gatunkiem to im raczej nie po drodze.

Moja ocena to -3/6.

Drugi to „Mgła” zrealizowany oczywiście wg noweli Kinga, bo kogóż by innego. Film raczej kiepsko oceniany, a mi się spodobał (już tak czasami mam, na odwyrtkę). Być może jest tu za dużo fanatycznej religijności, mogą się nie podobać stwory rodem z kosmosu, czy choćby zakończenie, które mnie akurat zachwyciło. Film mi się spodobał również dlatego, że pokazuje w jaki sposób ludzie mogą się zachowywać w skrajnych sytuacjach. Wychodzą wtedy z nich prawdziwe charaktery.

Moja ocena to 4/6.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Magnolia

czwartek, 24 lipca 2008 21:06

Dobrze zrealizowany. Wciąga od początku. Mnóstwo wątków. Długo czekamy aż się one zazębią. Prawie godzinę. A to i tak dopiero jedna trzecia filmu „Magnolia”, który mnie zachwycił. Scenariusz to prawdziwy majstersztyk. Początek niby się zabawny, ale nie do końca. Trzeba umieć się śmiać z takich informacji. Nietypowa rola Toma Cruisa. Nietypowe zachowanie się wszystkich bohaterów, a może właśnie typowe lecz różne i najczęściej ekscentryczne. Ludzie niezwykli, a jednocześnie normalni, tacy jakich moglibyśmy spotkać w każdej chwili na ulicy. W USA oczywiście, nie u nas.

Moja ocena to silne 5/6. A może nawet +5/6.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Kumpel z polibudy opowiadał...

wtorek, 22 lipca 2008 18:56
Kumpel z polibudy opowiadał, jak profesor chciał zlecić dodatkową pracę studentce z roku - a ona mu odpowiedziała:
- ...może nie ja, bo mam okres na głowie i kupę do zrobienia...

Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Współczesny świat.

niedziela, 20 lipca 2008 18:41

Ta figurka, a raczej grupa figurek, wstrząsnęła mną. Jak wiele można powiedzieć za pomocą rzeźby. Jestem pod wrażeniem.


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Ręka Boga

wtorek, 15 lipca 2008 9:01

Czy Bóg wpływa na to co robimy? Na to co dzieje się wokół nas? A jeśli tak, to w jakim stopniu? Czasami sobie zadaję takie pytania i nigdy do końca nie wiem jak na nie odpowiedzieć. Jedną z prób takiej odpowiedzi może być film (wiem że jest to dość naciągane myślenie) „Ręka Boga”. Dorosły mężczyzna dostaje misję. Misję od samego Boga. Ma zabijać demony w ludzkiej postaci. Misją tą są obarczeni również jego synowie. Mi się film podobał chociaż był dość przewidywalny. Trzyma jednak w napięciu i jak na thriller, warto obejrzeć.

Moja ocena to +4/6.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zmiana pasa

niedziela, 13 lipca 2008 13:03

Oj spodobał mi się ten thriller. Spodobał. Na autostradzie zderzyły się dwa samochody. Zmiana pasa. W trakcie sprzeczki jeden z kierowców przypadkiem zabiera teczkę drugiego. Rozchodzą się. I teraz zaczyna się eskalacja konfliktów. Treść filmu wydaje się z pozoru błacha. Jednak jest tu jeszcze coś. Każdy z bohaterów na końcu filmu zmienia się wewnętrzne. Zmieniają swój pas. Pas drogi życiowej.

Moja ocena to (mam dziś dzień dobroci) to 5/6. A niech mu będzie.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Hannibal. Po drugiej stronie maski

wtorek, 08 lipca 2008 18:31

„Hannibal. Po drugiej stronie maski”. To ostatnia (jak na razie) opowieść o psychopatycznym mordercy, Hannibalu Lecterze. Tym razem dowiadujemy się skąd wzięły się jego mordercze nawyki, cofamy się bowiem do jego dzieciństwa i młodości. A tak w ogóle to nie polecam filmu. Bardzo naciągana fabuła. Tak naprawdę to mógłby on być opowieścią o jakimś tam Jasiu Kowalskim i była by ta sama treść. Widać że renoma imienia Hannibal miała tylko przyciągnąć widzów.

 Moja ocena to słabe 3/6.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Mazurska Noc Kabaretowa

poniedziałek, 07 lipca 2008 21:20

Wczoraj, podczas dziesiątej Mazurskiej Nocy Kabaretowej wspaniały występ pokazał swoim koncertem Waldemar Malicki. Ten popularyzator muzyki klasycznej robi naprawdę dobrą robotę. Obecnie młody człowiek rzadko słucha klasyki. A szkoda. Nie wie on bowiem, że na pewno znajdzie tam coś dla siebie, a Malicki w dowcipny sposób mu to uświadamia. Jedyny kłopot polega na tym, że trzeba się na początku przełamać, a później można już odpłynąć w świat wspaniałych doznań słuchowych.

Wielkie brawa dla pana Malickiego, i dla jego dokonań.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Spotykaja sie dwaj kumple:

sobota, 05 lipca 2008 21:26
Spotykają się dwaj kumple:
- Cześć, co słychać?
- A, no wiesz, różnie bywa.
- Słyszałem, że się ożeniłeś?
- Zgadza się...
- Ładna ta twoja żona?
- Wszyscy mówią, że jest podobna do Matki Boskiej.
- Pokaż zdjęcie... O Matko Boska!

Podziel się
oceń
1
1

komentarze (0) | dodaj komentarz

Bolek i Lolek

wtorek, 01 lipca 2008 8:26
Ostatnio w polityce mówi się o tym, że Wałęsa był agentem o pseudonimie „Bolek”. Na tym blogu nie zajmuję się polityką, ale bardzo spodobał mi się rysunek Raczkowskiego komentujący te wydażenia.


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

wtorek, 23 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  5 296 124  

Kalendarz

« lipiec »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

CIEKAWE STRONY

Czytam

EROTYKA

FILMOWO

FOTO

MOJA CODZIENNOŚĆ

Na Wylocie

PRZYRODNICZO

RELIGIJNIE

SZTUKA

SŁUCHAM

TESTUJĘ

ZAGLĄDAM

ZNANI

O moim bloogu

Bloog będzie o tym co obejrzałem, wysłuchałem, i przeczytałem. Co mnie poruszyło, a co nie. Będą to moje małe recenzje filmów, książek, artykułów czy wypowiedzi które gdzieś usłyszałem. Być może ktoś ...

więcej...

Bloog będzie o tym co obejrzałem, wysłuchałem, i przeczytałem. Co mnie poruszyło, a co nie. Będą to moje małe recenzje filmów, książek, artykułów czy wypowiedzi które gdzieś usłyszałem. Być może ktoś zacznie się kierować moimi opiniami, być może ktoś będzie chciał się podzielić swoimi spostrzeżeniami, a być może ktoś po prostu tutaj zajrzy przypadkiem.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 5296124
Wpisy
  • liczba: 1664
  • komentarze: 13607
Galerie
  • liczba zdjęć: 0
  • komentarze: 0
Punkty konkursowe: 100
Bloog istnieje od: 3628 dni

Lubię to

Nowy blooczek w narzędziach.
Virtual Pet Cat for Myspace
http://m.onet.pl/_m/e77b177324ef7d58c551ad17b9384d71,0,1.gif

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl